خدمات امین

💥سلام به شرکت خدمات تخلیه چاه در جاده مخصوص کرج خوش آمدید.💥

🔺ارائه خدمات ارزان ،در خدمات امین✔✔

⭐⭐⭐⭐⭐

✅ تخلیه چاه و انواع کار کرد پمپ ها.

✅لایروبی چاه ،چرا باید لایروبی بشود.

✅حفر چاه نو و تعمیر چاههای ریزشی.

تخلیه چاه جاده مخصوص

🔺 تخلیه چاه در جاده مخصوص.

تخلیه چاه فاضلاب در جاده مخصوص یک فعالیت مهم است که توسط شرکت امین انجام می‌شود. تخلیه چاه فاضلاب به معنای خالی کردن محتوای چاه فاضلاب و انتقال آن به مکان مناسب است.
شرکت امین یکی از شرکت‌های کهن‌سال و معتبر در زمینه خدمات بهداشتی و بهداشت-فنی است. این شرکت با بهره‌ گیری  از تیمی ماهر و مجهز به تجهیزات پیشرفته، اقدام به تخلیه چاه فاضلاب در جاده مخصوص می‌کند.
برخی از مراحل تخلیه چاه فاضلاب توسط شرکت امین عبارتند از:

🔸 ارزیابی و بررسی: در ابتدا، تیم فنی شرکت امین به محل می‌رود و وضعیت چاه فاضلاب را ارزیابی می‌کند. این ارزیابی شامل میزان پر بودن چاه، نوع فاضلاب و وضعیت تجهیزات معطل و میزان آلودگی است.

 تیم فنی شرکت امین امکانات لازم برای تخلیه چاه را بررسی می‌کند. این امکانات شامل وسایل حمل و نقل، ماشین آلات و تجهیزات ضروری جهت تخلیه فاضلاب است.

🔸 تخلیه فاضلاب: با توجه به نوع فاضلاب و وسعت چاه، تیم فنی شرکت امین با استفاده از تکنولوژی و وسایل مخصوص، فاضلاب را از چاه تخلیه می‌کند. این عملیات با دقت و برای جلوگیری از آلودگی محیط‌ زیست انجام می‌شود.

🔸 دفع فاضلاب: پس از تخلیه فاضلاب، شرکت امین مسئول دفع آن به مکان مناسب است. این مکان معمولاً مراکز بهداشتی یا شرکت‌های مربوط به پالایش فاضلاب هستند. در اینجا، فاضلاب، طبق ضوابط بهداشتی، پس از بررسی و پالایش مناسب، به محیط طبیعی تخلیه می‌شود.

تخلیه چاه فاضلاب در جاده مخصوص توسط شرکت امین یک فعالیت مهم است که به رفع مشکل فاضلاب در این مناطق کمک می‌کند. با انجام این عملیات به صورت صحیح و حرفه‌ای، امکان تأثیرات آلودگی محیطی و بهداشتی بر مردم و محیط زیست کاهش می‌یابد.

🔺 شماره تخلیه چاه در جاده مخصوص

با وجود اینکه در تهران ساختمانها به فاضلاب شهری متصل شده اند، ولی باز هم ساختمانها و شرکت هایی هستند که نیاز به تخلیه چاه پیدا می کنند، و این می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد،گاهی به دلیل زود زود پر شدن چاه،گاهی به دلیل طراحی اشتباه و ریزش چاه و یا به دلیل پرشدن چاه،نیاز می شود چاه را تخلیه کنید.این کار را می توان به وسیله ماشین تخلیه چاه فاضلاب انجام داد . شرکت های زیادی هستن که این خدمات را به مشتریان ارائه می دهند ،این بستگی به سلیقه شما عزیزان دارد .

خدمات فنی امین با نزدیک به سه دهه فعالیت در این حوضه و انجام پروژه های گوناگون می تواند انتخاب خوبی برای شما عزیزان باشد.

یکی از راه های تخلیه کردن چاه فاضلاب استفاده از پمپ و ماشین می باشد که در زیر انواع پمپ های تخلیه چاه را توضیح خواهیم داد.

شاید وقتی شما نام پمپ به گوشتان می خورد پمپ های معمولی که برای آب استفاده می شود در ذهننتان تصور شود.اما برای اینکه بتوان آب هایی با غلظت بالا را که مواد جامد و معلق در آن زیاد است را پمپاژ کرد لازم است که از پمپ های مخصوص که برای این کار درست شده استفاده کرد.

پمپ هایی که شرکت های تخلیه چاهی از آنها استفاده می کنند عبارت است از.

🟡 پمپ های لجن کش

🟡 پمپ های آب کش یا کف کش

🟡 پمپ های مکنده یا ساکشن

هر کدام از این پمپ ها را که نام بردیم کاربرد خاصی داشته و مزایای مخصوص خود را هم دارند که توضیح خواهیم داد.

خدمات تخلیه چاه و لایروبی چاه در تجریش
دکمه

1:پمپ لجن کش

از پمپ های لجن کش جهت انتقال آب هایی که با لجن های فاضلاب ترکیب شده و همچنین آب هایی که دارای غلظت بالایی هستند استفاده می شود. اهمیت استفاده از این پمپ ها در تخلیه چاه مکانیزه و همچنین لایروبی چاه می باشد و همچنین برای انتقال لجن ها از چاه فاضلاب به داخل ماشین تخلیه چاه از آن استفاده می شود و به نام های پمپ گل کش، لجن کش فاضلابی و پمپ غلیظ کش معروف هستند.

انواع پمپ های لجن کش.

پمپ لجن کش شناور.

این لجن کش ها برای استفاده کاملا در سیال غوطه ور شده و وجود مایع در اطراف پمپ باعث خنک شدن موتور پمپ می شود. این امر موجب افزایش عمر لجن کش شده و همینطور کم کردن جریان عبوری موجب افزایش راندمان پمپ خواهد شد.

پمپ لجن کش غوطه ور.

در این لجن کش ها، پمپ در درون سیال غوطه ور است اما الکترو موتور در خارج از سیال قرار دارد. بنابراین جدا کردن الکتروموتور در مواقع اضطراری آسان است.

انتخاب لجن کش مناسب

باید پارامترهای مختلفی را برای انتخاب پمپ لجن کش مناسب در نظر گرفت.

عمق چاه . عمقی که پمپ در آن قرار می گیرد تا سطحیکه ماشین تخلیه درآن قرار دارد .یکی از مهمترین پارامترها برای انتخاب پمپ است.

جریان برق.استفاده از از جریان برق مناسب،پمپ های لجن کش به دو صورت تک فاز و سه فاز عرضه می شوند.

لوله خروجی.قطر لوله خروجی از پمپ باعث تغیر دبی فاضلاب خروجی می شود.بنابراین با توجه به حجم سیال و مدت زمان تخلیه باید دبی و قطر لوله انتخاب شود.

فلوتر.استفاده از فلوتر در هنگامی که امکان خشک کار کردن پمپ و امکان آسیب رسیدن به پمپ وجود دارد توصیه می شود.

2:پمپ مکنده فاضلاب یا ساکشن

برخلاف پمپ های لجن کش پمپ های مکنده در خارج از سیال قرار می گیرند و در نتیجه باعث بالا رفتن سرعت انتقال فاضلاب و همچنین افزایش بهداشت می شود. همین امر موجب استفاده بیشتر این پمپ ها به عنوان پمپ تخلیه چاه فاضلاب شده است. یک لوله از این پمپ به درون چاه فاضلاب و یک لوله به دستگاه مکنده متصل می شود و پمپ فاضلاب را از درون چاه به مخزن مکنده منتقل می کند.

انواع پمپ های مکنده.

پمپ های مکنده به طور کلی به پمپ سانتریفیوژی، پمپ ساید چنل و پمپ لوب دسته بندی می شوند که هریک کاربرد مخصوص و ظرفیت مخصوص خود را دارند و با توجه به این موارد قیمت پمپ مکنده متفاوت خواهد بود.

تخلیه چاه زنجان

3:پمپ کف کش یا آب کش

پمپ های کف کش تخلیه چاه می‌توانند آب های دارای املاح، آب های معمولی، ذرات ریز ماسه داخل آب، گل‌ و لای همراه با آب و همچنین لجن های داخل آب را با قدرت زیادی پمپاژ کنند انرژی مکانیکی این پمپ به وسیله موتور داخل آن تأمین می شود جنس این پمپ مانند پمپ های دیگر از مواد پلیمری، استیل، چدن و…. می باشد و پروانه های آن هم از جنس پلاستیک فشرده، استیل، برنج، چدن و… هستند.

در این پمپ فشار سیالات خروجی به جنس پروانه پمپ بستگی دارد این پمپ دارای موتور گریز از مبدا و همچنین شفت عمودی است. درپوش های پمپ کف کش از جنس داکتیل می‌باشد و برای اینکه از زنگ زدگی جلوگیری شود پیچ های پمپ کف کش و همچنین شفت عمودی را از جنس فولاد ضد زنگ می سازند.

موارد استفاده پمپ کف کش

برای پمپ کردن آب هایی که PH آنها بالا است از پمپ کف کش بدنه استیل و یا بدنه پلاستیک استفاده می کنند موارد کاربردی این پمپ عبارت است از:

🔴 تخلیه آب و پساب های کارخانه ها

🔴 تخلیه استخر ها و آب انبارها

🔴 تخلیه چاه به وسیله پمپ کف کش

🔴 پر کردن آب از داخل حوضچه و تانکرها

🔴 استفاده از پمپ کف کش در موارد خانگی

🔴 استفاده از پمپ کف کش در فواره های پارک ها و

🔺 لایروبی چاه در جاده مخصوص

لایروبی همان کفتراشی چاه می باشد که یکی از عملیات اصلی برای بالا بردن کارایی چاه های مختلف است، به مرور زمان و وقتی عمر چاه بالا می رود، باید چاه را کفتراشی و لایروبی کرد. انجام لایروبی بسیار ضروری بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است. لایروبی چاه باید در زمان مناسب انجام شده و با روش های کاملاً استاندارد صورت بگیرد زیرا اینکار حساسیت و خطرات بسیاری دارد.

لایروبی چاه چیست؟
کف و دیواره چاه و همچنین کانال های فاضلاب بعد از گذشت زمان، به دلایل مختلفی ممکن است با چند لایه پوشیده شود به صورتی که برای جذب آب، با اختلال روبرو شده و به طور مرتب دچار گرفتگی می شود. رسوب مصالح ساختمانی، گرد و خاک، چربی و آب صابون و… در دیواره و کف چاه می تواند دلیل به وجود آمدن این لایه ها باشد به همین دلیل عملیات لایروبی چاه فاضلاب را انجام می دهند تا لایه های اضافه ای که در دیواره ها و کف چاه قرار گرفته از بین رفته و کارایی چاه بهبود یابد.

لایروبی چاه های سپتیک چیست؟
دلایل زیادی باعث می شود تا چاه به شبکه فاضلاب متصل نباشد اگر بستر خاک در محل مورد نظر به ماسه و شن نرسد در نتیجه جذب آب دچار اشکال شده و در این صورت امکان اتصال به شبکه فاضلاب مرکزی وجود ندارد در این شرایط است که حوضچه سپتیک در زیرزمین مکان مورد نظر، حفر کرده و دیواره ها و کف آن را با مصالح نفوذناپذیری عایق می کنند. به مرور زمان و در صورت نیاز، تخلیه چاه سپتیک برای جلوگیری از نم و رطوبت و همچنین پر شدن چاه انجام می‌شود.

راکد بودن فاضلاب در حوضچه سپتیک باعث خواهد شد تا چربی و مواد موجود در فاضلاب، بر روی دیواره چاه رسوب کند و باعث پر شدن زود هنگام آن شود. بهترین راهکار برای حل مشکل پر شدن زود هنگام چاه و همچنین رفع بوی بد چاه فاضلاب، لایروبی چاه سپتیک است که با این کار می توان کارایی چاه را بالا برده و از بوی بد فاضلاب در آن جلوگیری کرد.

چه زمانی لایروبی چاه لازم می شود؟

سوالاتی که ممکن است شما هم داشته باشید این است که چه زمانی برای لایروبی چاه فاضلاب مناسب است؟ آیا در مناطقی که به فاضلاب های مرکزی متصل می شوند هم باید چاه فاضلاب را لایروبی کرد؟

باید بگوییم در حالت کلی نمی‌توان زمان مشخصی را برای این کار در نظر گرفت ممکن است چند سال و یا چند ماه طول بکشد تا کف تراشی چاه لازم شود. زیرا محیط چاه که مسکونی باشد یا صنعتی و همچنین نوع و میزان مصرف از چاه، می تواند در تعیین زمان لایروبی اثر بگذارد. پر شدن زودهنگام چاه های فاضلاب و همچنین حوضچه سپتیک، ایجاد بوی بد فاضلاب و همچنین گرفتگی های مداوم در لوله، نشانه هایی است که مشخص می کند چاه نیاز به لایروبی دارد.

مزایای لایروبی چاه چیست؟

همانطور که گفتیم لایروبی چاه و یا همان کفتراشی کانال فاضلاب به دلایل مختلفی انجام خواهد شد. لایروبی چاه فاضلاب مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها موارد زیر است:

🟢بالا بردن کارایی چاه
🟢جلوگیری کردن از رطوبت
🟢صرفه جویی کردن در هزینه
همانطور که گفتیم رسوب در دیواره های چاه باعث خواهد شد که چاه فاضلاب، به راحتی آب را جذب نکرده و به طور مداوم دچار گرفتگی شود. لایروبی و رسوب زدایی چاه فاضلاب می تواند چاه را دوباره زنده کند و عملکرد و کارایی آن را در جذب فاضلاب زیاد کند، با انجام لایروبی می توان از بوی بد فاضلاب جلوگیری کرده و به بهداشت محیط هم کمک کرد.

۲- جلوگیری کردن از نم و رطوبت.

ریختن مواد اسیدی در چاه برای تمیز کردن و رسوب زدایی چاه های فاضلابی، یکی از کارهایی است که اکثر مردم در محیط های صنعتی و مسکونی انجام می دهند، در صورتی که زیاد این کار انجام شود لوله های فاضلاب آسیب دیده و باعث ترکیدگی لوله خواهد شد. اولین نشانه این ترکیدگی و همچنین نشت آب، وجود رطوبت و نم در محیط است که می تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. لایروبی کردن چاه با روش های استاندارد، از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری کرده و شما می توانید با انجام به موقع لایروبی، شاهد رطوبت در محل زندگی خود نباشید.

۳- صرفه جویی کردن در هزینه.

بسیاری از افراد وقتی می‌بینند که چاه کارایی درستی ندارد و زود به زود پر می شود و همچنین بوی بد تعفن از آن بیرون می آید تصمیم می گیرند که چاه جدید حفر کنند. حفر چاه جدید می‌تواند بسیار هزینه‌ بر و زمان‌ بر باشد و کنده کاری و کثیفی زیادی هم به همراه دارد در این شرایط می توان با کمترین زمان و هزینه کم، چاه قدیمی را لایروبی و زنده کرد. علاوه بر این، تخلیه چاه هم به صورت مداوم می تواند هزینه بر باشد؛ اگر شما چاه را کفتراشی کنید می توانید یکی از مهم ترین دلایل پر شدن مداوم چاه را هم از بین ببرید.

روش های لایروبی چاه فاضلاب چیست؟

با توجه به نوع رسوبات و همچنین نوع چاه، روش‌های مختلفی برای لایروبی چاه فاضلاب وجود دارد. برای لایروبی ابتدا باید چاه کاملاً تخلیه شده و نیروهای حرفه ای و متخصص وارد کانال فاضلاب شوند و با وسایل مکانیکی و دستی رسوبات چاه را رفع کنند. تراشیدن کف چاه و همچنین دیواره چاه، تا جایی باید ادامه پیدا کند که خاک پیدا شود اینکار برای چاه فاضلاب کاربرد بسیاری دارد. در طی مراحل لایروبی مواد زائد و لجن های موجود در چاه تخلیه می شوند و داخل چاه کاملاً تمیز و بدون لایه های اضافه خواهد شد.

شاید برایتان مهم باشد که بدانید قیمت لایروبی چاه چقدر است؟ موارد مختلفی تعیین کننده قیمت لایروبی چاه می باشند که عبارتند از:

🟢اندازه چاه
🟢مقدار رسوب چاه

۱- اندازه چاه
اندازه چاهی که به لایروبی نیاز دارد با قیمت آن ارتباطی مستقیم دارد هر چقدر اندازه و عمق چاه بیشتر باشد قیمت لایروبی هم بالاتر خواهد بود دلیل آن هم می تواند زمان و همچنین تعداد نیروهای انسانی که باید این عملیات را انجام دهند، باشد.

۲- مقدار رسوب چاه
نوع رسوب و همچنین مقدار آن، یکی دیگر از موارد مهمی است که می‌تواند در هزینه این لایروبی اثرگذار باشد مثلاً اگر دیواره چاه با مصالح ساختمانی پوشانده شده باشد رفع این رسوبات بسیار زمان‌ بر بوده و به ابزار متعددی نیاز دارد. علاوه بر آن، مقدار رسوب و لجنی که از چاه خارج می شود هم در قیمت لایروبی چاه تاثیر دارد.

لایروبی چاه توسط چه کسی باید انجام شود ؟
لایروبی چاه از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است زیرا در هنگام تراشیدن دیواره، خطر ریزش چاه وجود دارد اگر این عملیات به صورت غیر اصولی انجام شود و اشخاص حرفه ای آن را انجام ندهند ممکن است خطرات زیادی به همراه داشته باشد به همین دلیل حتماً برای لایروبی چاه باید به شرکت های لوله بازکنی معتبر مراجعه کنید تا شرکت های لوله بازکنی به وسیله افرادی با تجربه و حرفه ای و همچنین به وسیله ابزار های مجهز، لایروبی چاه فاضلاب را انجام دهند.

building installation 2

🔺 کندن چاه در جاده مخصوص

کـندن چاه نو زمـانی اتفاق می افتد که یک ساختمان در حال احـداث است یا دلایلی همچون از بین رفتن کارایی چاه فاضلاب وعدم جذب.پرشدن متناوب چاه و عـدم تاثیر تخلیه چاه بر روی کـار ارایی آن یا کـافی نبودن چاه قدیمی برای دفع فاضلاب ساختمــان،خطر ریزش چاه کهنه در این صورت باید چـاه کهنه پر وبعد چاه جدید حفـر شود ودلایل دیگر…

تاثیــرنوع خـاک بر حفر چاه

عمق چاه می تواند با توجه به موقیت ونوع خاک متفاوت باشد که می توان آن را به سه دسته تقسیم کرد،(خاک رسی- خاک ماسه ای- خاک شنی)

خاک ماسه ای (ماسه بادی):جــذب آب در این نوع از خـاک ضعیف بوده و بعـد از چند مدت خاک چاه اشباع می شـود.

خاک رسی:این نوع خـاک خاصیت جذب خیلی کـمی دارد و آب را در خود نگه می دارد

خاک شنی:این نوع از خاک قابلیت جذب بسیاری دارد و کار آب کشی به خوبی صورت می گیرد.

محل حفر چاه فاضلاب

اولین گـام در حفـر چاه مشخص کـردن جای مناسب حفـاری است که باید توسط یک کار بلد با توجه به شرایط ســاختمان مشخص شود چاه باید در جـای حفر شود که رفت امد در آن کم باشد،مانند زیر پله حیاط خلوت وغیر در ضمن چــاه باید به لـوله های فاضلاب عمودی نزدیک باشد تا از لوله کشی افقی جلوگــیری شود.چون خـطر مسدود شــدن لوله های افقی بیشتر است.

اگـر مجبور باشیم چاه را در محلــهای پر رفت آمد مانند کف آشپــزخانه یا پذیرایی و یا راهرو حفرکنیــم باید بعد از طوقه چینی روی آن را با یک دال بتنی بپــوشانیم تا خدایی ناکــرده در صورت ریزش کردن طوقه چاه مانع از خطرات احتمالی شود.

🔺 تعمیرات چاه کهنه و تبدیل آن به چاه نو
 

ترمیم و نوسازی چاه فاضلاب اهمیت بسیار بالای دارد چــون با انجـام این کار از ریزش چاه و حفر مجدد چاه می توان جلوگیـری کرد و با بازسازی چاه آن را به چاه نو تبدیل کرد،که در این صورت چاه از نوع اولش هم بهتر آب کشی میکند.

چـاه فاضلاب با گذشت زمان و پس از مدتی استفاده فـرسوده و کهنه می شود چاهای قدیمی و کهنه روز به روز ضعیف تر می شنود وخطـر ریزش در آن بالا میرود برای همین برای جلو گـیری از ریزش و خطــرات ناشی از آن باید سریعا در باسازی چاه و ایمن کـردن آن اقدامات لازم را انجام دهیم .بــرای فهمیدن اینکه چاه سالــم است یا نه بعد از تخلیه این موضوع را با اکیپ تخلیه چاه در میان بگذارید آنها بعد از برسی شما را از سالــم یا ناسالــم بودن چاه گـــاه می کنند .

شرکت خدمات امین با بیش از صدها پروژه باسازی ولایروبی موفقیت آمیز پرچمدار این حرفه بین تمامی شرکتها میباشد لطفا برای توضیحات بیشتر و مشاوره رایگان تماس بگیرید

 
1cbb2a05ff324b55b93c3f0e14c3335b
لوله بازکنی تمام مناطق تهران
دکمه

نظرات بسته شده است.

error: