خدمات امین

رفع بوی بد لولها

رفع بوی بد لوله ها

گاز فاضلاب یکی از بدترین بوهایی است که در خانه شما می پیچد، به خصوص اگر کاملاً مطمئن نیستید که از کجا می آید. با این حال، نیازی به نگرانی نیست – بوی بد فاضلاب به راحتی می تواند به تنهایی عیب یابی شود، حتی اگر دانش زیادی در زمینه لوله کشی نداشته باشید. ما فهرستی از چیزهایی که می‌توانید در اطراف خانه‌تان بررسی کنید، جمع‌آوری کرده‌ایم تا بتوانید در اسرع وقت بوی بد فاضلاب را شناسایی کرده و از شر آن خلاص شوید.

 

تماس سریع با خدمات لوله بازکنی امین 09194705292

رفع بوی بد لوله ها

دلایل نشت گاز فاضلاب در منزل 

 • از طریق لوله های آشپزخانه
 • از طریق توالت
 • سیفون حمام 
 • گرفتگی یا ترک خوردگی
 • شترگلوی خشک
 • لوله های هوا کش سقف

🔺رفع بوی بد آشپزخانه

برای رفع بوی بد لوله ها از آشپزخانه شروع میکنم.

تعداد لوله‌های به کارفته در آشپزخانه 

  لوله لباسشویی:

لوله‌ای که برای لباسشویی کار گذاشته شده مستقیم به لوله اصلی ساختمان وصل شده و در آن از تله آب (شترگلو) استفاده نشده پس حتما باید چک کنید لوله تخلیه لباسشویی متصل به فاضلاب از واشر استفاده شده باشد در غیر این صورت نشت گاز فاضلاب را خواهیم داشت.

   لوله سینک ظرف شویی:

1.تمیز کردن سر ریز سینگ

سریز سینک همان سوراخ تخلیه آب در کف سینک است. زباله و کثیفی که در سرریز سینک شما گیر کرده (به هنگام تمیز کردن گوشت مرغ یا شستشوی ظروف) می تواند بوی بسیار بدی ایجاد کند. یک جفت دستکش یک بار مصرف را بپوشید و با یک برس بلند یا تمیز کننده لوله در زهکش مرکزی سینک خود فرو کنید، این به شما کمک میکند تا به زباله و کثیفی در سرریز سینک خود برسید. برس خود را به صورت دوره ای بشویید وتا زمانی که گل و لای از بین برود به پاک کردن آن ادامه دهید. 

اگر سریز سینک شما واقعا بدبو است می‌توانید از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

1فنجان (230 گرم)جوش شیرین را به همراه 1 سی سی (240 میلی لیتر) سرکه سفید در آب بریزید.اجازه دهید مخلوط کف کند و جادوی خود را در زهکشی شما اعمال کند.سپس آب جوش را در زهکشی بریزید تا همه چیز پاک شود.

2.باز کردن سیفون زیر سینک و تمیز کردن آن

با برداشتن تله سینک در لوله های زیر سینک شروع کنید. هر چیزی که لوله را مسدود کرده است را خالی کنید، سپس تله را تعویض کنید این باید لوله های شما را به راحتی پاک کند. تله های آب به جلوگیری از بوی نامطبوع از بقیه لوله ها شمارا کمک می کند. این دستگاه ها برای نگه داشتن آب وجلوگیری از شناور شدن بوی نا مطبوع فاضلاب به فضای زندگی شما طراحی شده اند.هنگامی که بوی بد شروع به پر کردن هوا میکند. یک پارچ آب یا سطل آب را در زهکشی بریزید تا تله آب دوباره پر شود   حتما بوی بد فاضلاب از بین خواهد رفت.

 

تله های  آب بخشهای u شکل لوله در زیر سینک شما هستند.این لوله منحنی یک مانع آب بین سینک شما و بقیه لولهای شما ایجاد میکند که از شناور شدن بوبی بد در لوله های شما جلوگیری میکند.

Causes of Sewer Smell in House.jpg

  لوله ماشین ظرف شویی:

لوله تخلیه ماشین ظرفشوی را نیز همانند لباسشوی که در بالا گفتیم در لوله فاضلاب به همراه واشر سفت کنید تا از ورود گازهای فاضلاب مانع گردد.

   کفشور:

کفشور آشپزخانه را هر چند روز آب در آن بریزید زیرا کف شور دارای تله آب بوده (شترگلو) و اگر استفاده نشود آب درون آن تبخیر شده و باعث نشت بوی فاضلاب می گردد

🔺رفع بوی بد در توالت

برای رفع نشت بوی بد لوله ها در توالت باید موارد زیر برسی شود.

🔴 توالت ایرانی:

توالت ایرانی نیز دارای تله آب “شتر گلو” می باشد که نشت گاز فاضلاب از آن در صورت عادی امکان ندارد اما در مواردی به علت گرفتگی،عدم استفاده و تبخیر شدن آب سیفون می تواند منشع بوی بد فاضلاب باشد.یکی از نشانه های گرفتگی لوله رسوب لوله و دیده شدن مگس فاضلاب می باشد. 

🔴 روشویی:

سرریز روشویی را تمیز کنید سیفون زیر روشویی را باز کرده وتمیز کنید واشر سیفون متصل به دیوار را محکم کنید.

خدمات امین

🔴 توالت فرنگی:

برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی از حلقه مومی “یا واشر بو گیر ” زیر پایه توالت فرنگی خود شروع کنید.حلقه مومی خراب ممکن است منبع بوی بد باشد. برای این کار دریچه آب متصل به توالت خود را ببندید. و توالت را از روی زمین بردارید. سپس مهر و موم جدید را نصب کنید.این می تواند به جلوگیری از نشتی از کف توالت به شما کمک کند که قطعا بوی فاضلاب را در منطقه کاهش میدهد.

خدمات امین

🔺رفع بوی بد لوله ها در حمام

شامپو و محصولات صابونی که در زهکشی حمام می‌شویید، گاهی اوقات می‌توانند یک بیوفیلم در امتداد تله P و لوله‌های شما ایجاد کنند. بیوفیلم یک تجمع باکتری مایل به صورتی است که می تواند باعث بیماری و عفونت شود و همچنین به تشکیل گاز فاضلاب کمک کند. بیوفیلم همچنین می تواند در زهکشی سینک انباشته شود.

گرفتگی لوله های حمام خود را باز کنید. لوله های مسدود و مسدود شده قطعا می تواند به بوی بد فاضلاب کمک کند. زهکشی وان حمام خود را برسی کنید تا ببینید آیا به ارامی تخلیه می شود یا کاملا مسدود شده است اگر متوجه شدید زهکشی کند شده چند لحضه وقت بگذارید و گرفتگی وان حمام را باز کنید پاک کردن انسداد ها می تواند به از بین بردن بوی بد فاضلاب نیز کمک کند.

استفاده از پیستون یا فنر به راحتی می تواند گرفتگی ها را بدونه آسیب رساندن به لوله ها برطرف کند.سعی کنید به جای استفاده از محصولات شیمیایی از روشهای سنتی رفع گرفتگی مانند پیستون یا فنر همان مار پیچ برقی استفاده کنید.لوله بازکن های شیمیایی ئاقعا برای محیط زیست مضر هستند و ممکن است به مرور زمان به لوله های شما آسیب برساند.

odor from shower drain

🔺گرفتگی و ترک خوردگی

بوی بد لوله ها در خانه می‌تواند ناشی از گرفتگی، فرسایش یا ترک خوردگی لوله‌ها باشد. مشکلات لوله‌ها می‌توانند عوامل مختلفی داشته باشند که به بوی نامطبوع فاضلاب منجر می‌شوند. در زیر، برخی از عوامل ممکن را ذکر می‌کنیم:

 1. گرفتگی و انسداد لوله‌ها:

ذرات معلق در آب و مواد آلایشی مختلف می‌توانند به مرور زمان لوله‌ها را گرفتگی کنند و انسداد ایجاد کنند. این انسدادها ممکن است باعث بوی نامطبوع فاضلاب شوند.

 1. ترک‌ها و خوردگی لوله‌ها:

لوله‌های فاضلاب با گذر زمان ممکن است دچار ترک، فرسایش یا خوردگی شوند. این مشکلات ممکن است مواد فاضلاب به زیرزمین یا خاک منزل شما نشت کنند و بوی بد ایجاد کنند

🔺تله خشک "شترگلوی خشک"

Copyofخدماتلولهبازکنیامین14

تله‌های تخلیه (شترگلو) در خطوط لوله‌های فاضلاب نقش مهمی در جلوگیری از ورود گازها به داخل خانه ایفا می‌کنند. این تله‌ها به عنوان یک حائل فاصله‌ای عمل می‌کنند تا گازهای ناخوشایند از لوله‌های فاضلاب به داخل فضای سکونتی نفوذ نکنند. با این حال، مشکلاتی ممکن است باعث از بین رفتن عملکرد تله‌ها شده و گازها به داخل خانه بازگردند. برخی از دلایل بوی بد لوله ها عبارتند از:

 1. تهویه ناکافی:

اگر تله تخلیه به صورت مستقیم به هوا یا محیط خارجی متصل نشده باشد”لوله ونت استفاده نشده باشد” و تهویه هوای مناسبی وجود نداشته باشد، ممکن است گازها درون لوله تراکم یابند و از تله به داخل خانه نفوذ کنند.

 1. خشکی یا یخ زدگی:

در هوای سرد، گازها ممکن است درون لوله یا تله به صورت خشک یا یخ زده شوند که باعث مسدود شدن تله‌ها می‌شود.

 1. مسدودیت تله:

لوله‌های تخلیه ممکن است به علت انسداد یا موانع دیگر مسدود شوند که تأثیر منفی بر عملکرد تله‌ها دارد.

 1. نقص در نصب تله:

نصب نادرست یا نقص در نصب تله تخلیه می‌تواند باعث نشدن تله به عنوان یک مانع موثر برای ورود گازها شود.

برای جلوگیری از مشکلات مرتبط با تله‌های تخلیه و حفظ عملکرد صحیح آنها، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که تله تخلیه به صورت صحیح و مناسب نصب شده باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که لوله تخلیه تمیز و بدون انسداد باشد.
 • تهویه مناسب در محیط تله را اطمینان حاصل کنید.
 • در فصول سرد، از راه‌هایی مانند استفاده از دهانه‌های تله‌ها یا دستگاه‌های گرمایشی جلوگیری کنید تا تله‌ها خشک نشوند یا یخ نزنند.

در صورتی که با مشکلات خاصی در عملکرد تله‌های تخلیه مواجه شدید، بهتر است یک تکنسین متخصص یا لوله‌کش حرفه‌ای را جهت بررسی و اصلاح مشکلات فنی دعوت کنید.

کاهش رفع گرفتگی

🔺لوله هوا کش سقف

درست است که لوله‌های دریچه سقف (لوله‌های تهویه یا vent pipes) در سیستم فاضلاب خانه به گازها اجازه می‌دهند تا به جای پخش شدن در داخل خانه، از طریق سقف به فضای باز خارج شوند. این لوله‌ها به عنوان یک سیستم تهویه و تخلیه برای جلوگیری از فشار منفی در لوله‌های فاضلاب عمل می‌کنند و از جلوگیری از بوی نامطبوع و ایجاد فشار ناخواسته در لوله‌ها می کاهند.

در صورتی که لوله‌های دریچه سقف به درستی تمیز نشوند یا دچار خوردگی شوند، مشکل زیر ممکن است به وجود آید:

 1. انسداد لوله‌ها:

اگر لوله‌های دریچه سقف مسدود شوند، تهویه مناسب انجام نمی‌شود و گازها نمی‌توانند به خوبی خارج شوند. این موضوع ممکن است به بوی نامطبوع در خانه منجر شود

JonathanPatterson scaled

خطرات بوی گاز فاضلاب در خانه

گاز فاضلاب برای سلامتی مضر است نه فقط برای سوراخ های بینی.

گاز فاضلاب به عنوان یک محصول جانبی از تجزیه زباله های انسانی اتفاق می افتد. بسیاری از مردم بوی گاز فاضلاب را شبیه به تخم مرغ های فاسد توصیف می کنند.

گازهای فاضلاب شامل موارد زیر است:

آمونیاک
مونوکسید کربن
استرها
سولفید هیدروژن
متان
اکسیدهای نیتروژن
دی اکسید گوگرد
خطر اصلی آسیب گاز فاضلاب از سولفید هیدروژن ناشی می شود. خطرات بالقوه سلامتی ناشی از گاز فاضلاب عبارتند از:

سوزش چشم
سرفه
گلو درد
مشکل در تنفس
تجمع مایع در ریه ها

افراد ممکن است شرایط بهداشتی فوق را بدون قرار گرفتن در معرض مداوم تجربه نکنند. غلظت‌های بالاتر قرار گرفتن در معرض سولفید هیدروژن ممکن است علائم جدی‌تری مانند ذات‌الریه، سرگیجه و از دست دادن هوشیاری ایجاد کند.

در سطوح بسیار بالا قرار گرفتن در معرض سولفید هیدروژن می تواند کشنده باشد، با این حال اکثر سیستم های لوله کشی خانگی عمدتا حاوی متان، آمونیاک و سایر گازها هستند. در نتیجه، در حالی که ناخوشایند هستند، بعید است که در غلظت های بالا باشند.

برخی از مردم در مورد مسمومیت با گاز فاضلاب تعجب می کنند. متأسفانه هیچ آزمایش خون مسمومیت با گاز فاضلاب طبق آژانس ثبت مواد سمی و بیماری وجود ندارد. افراد باید قبل از کمک گرفتن روی علائمی که دارند تمرکز کنند.

error: